Drzwi do nietypowej kariery wiodą przez Szwajcarię albo przez e-biznes

2018-05-22
Drzwi do nietypowej kariery wiodą przez Szwajcarię albo przez e-biznes

Helwetia, inaczej Szwajcaria pomimo że nie jest krajem Unii Europejskiej, jednak jako kraj współpracujący z Unijnymi państwami, otworzył całkowicie drzwi rynku pracy dla Polaków. Okazuje się jednak że praca w tym państwie może się okazać najbardziej opłacalna dla rodaków. Rzecz jasna nie chodzi tu o fakt, o czym wie każdy zwykły obywatel, nawet przeciętnie prosperujący radca prawny że Szwajcaria jest ewidentnym „rajem podatkowym” - (choć nie jedynym o czym więcej dowiedzieć się można w materiale: webskie szkolenia) - gdzie regulacje unijnego prawa wcale tam nie obowiązują, lecz o fakt że w Szwajcarii jest najniższe bezrobocie, bo zaledwie 6 – cio procentowe, zaś na obszernym rynku pracy niemieckim i austriackim plasuje się ono wybitnie - dwukrotnie wyższej.

Zatem choć 1 maja, roku 2011 - Niemcy, Austria i Szwajcaria otworzyły dla Polaków rynki pracy - rekrutujący z rozmaitych agencji pracy acz nie tylko, wskazują że najkorzystniej będzie wyjechać za pracą do kraju Helwetów właśnie. Zresztą wiadomym jest że w każdym z wyżej wymienionych państw o pracę łatwiej niźli w Polsce, jako że i tak jest tam niższe bezrobocie, co w rodzimym kraju Polaków. Nie tylko eksperci lecz i sami ludzie tam pracujący unaoczniają że Szwajcaria jest top, gdy sytuację obywateli zmierzyć parytetem siły nabywczej. Bynajmniej jest jeszcze inna opcja pracy – po prostu założyć e - biznes – to nie wymaga wyjazdów i wielu kosztownych inwestycji, zaś zarobek może być całkiem znośny. Oczywiście, w Internecie można znaleźć mnóstwo płatnych porad na temat jak prowadzić e-biznes, marketing i tym podobne. Prawda jest jednak taka że zdecydowana większość nie mówi niczego, z czego sam zainteresowany by nie zdawał sobie sprawy, jedyne co – to fakt  że nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę.

Tymczasem webskie szkolenia ukazują kluczowe sedno wskazówek najzupełniej za darmo. Skorzystać zaprawdę warto, tym bardziej że praca w domu, przy komputerze ma wiele ewidentnych zalet, można być z rodziną, z dziećmi i jednocześnie zarabiać. Co istotne, drzwi czy to do Szwajcarii, czy do e – pracy stoją dla każdego praktycznie na oścież otworem, więc aby skorzystać wystarczy jedynie chcieć. Nic nie stoi po temu na przeszkodzie, chyba że ktoś uporczywie szuka wymówki – zawsze takową można od „biedy” znaleźć przecież.