Klasyczne obrączki

2018-05-28
Klasyczne obrączki

Przy zakupie obrączek weselnych w pierwszej kolejności powinno się wyznaczyć dokładny rozmiar palca, na którym będzie się nosić obrączkę. Najlepsza możliwość to po prostu udanie się do sklepu jubilerskiego i zmierzenie obwodu palca pierścieniem mierniczym. Urządzenie to jest niesłychanie dokładne i nie ma mowy w tym miejscu o pomyłce. Jeśli chodzi o kobiety to temat wyboru obrączki i chodzenia w niej jest w miarę prosta.

W znacznym stopniu większy problem mają faceci, którzy nie są przyzwyczajeni do noszenia jakiejkolwiek biżuterii. Mierząc obrączki pojawia się nierzadko pytanie jak ma ona należycie leżeć na palcu. Wskazane jest wtedy stosować się do globalnych wskazówek. Jeżeli we wkładanie obrączki wkłada się jakiś trud to znaczy to iż obrączka jest za wąska. Powinno się ustawić dłoń w kierunku pionowym i precyzyjnie potrząsać nią. Jeżeli obrączka powoli zsuwa się z palca to świadczy to, iż jest ona za duża.

Poza tym w gorące dni gdy palce są nabrzmiałe nie należy przymierzać obrączek bo na pewno dobierze się za duże. Z czasem nasze palce będą się delikatnie rozrastały. W takim razie lepiej, by obrączka ślubna była delikatnie większa od zwykłych sygnetów.